Soustředění Královec 2021

První srpnový týden proběhlo již tradičně pobytové soustředění našeho sportovního klubu, tentokrát na Královci ve Valašských Kloboukách. Celé soustředění se neslo v duchu letních olympijských her.

Po příjezdu se všechny děti akreditovaly, obdržely akreditační kartičky se svým jménem a názvem země, za kterou soutěžily. Tyto kartičky nosily celý týden na krku, kromě aktivit, při kterých by jim překážely. Dále podstoupily stejně jako účastníci letošní olympiády test na Covid-19, po negativním výsledku se ubytovaly v olympijské vesnici.

Večer proběhlo oficiální zahájení za přítomnosti řeckého božstva z pohoří Olymp, předávala se pochodeň s olympijským ohněm a nechyběl ani welcome drink.

Každé ráno začínalo aktivizací, součástí bylo protažení, rozběhání a různé sportovní hry. V rámci rozcvičky jsme dokonce vyběhli i na rozhlednu Královec. Dopolední program se většinou skládal z jízdy na kole. Některé děti se na kole podívaly až na Čertovy skály či na Slovensko. Odpoledne se trénovaly sestavy, prvky,  posilovalo se, hrály se různé hry, běhalo se. V průběhu celého týdne probíhaly disciplíny olympiády jednotlivců, ale i disciplíny do týmové olympiády. Každý večer byl pro děti připraven zábavný program, např. karneval. Ve středu děti absolvovaly delší procházku na pozorovatelnu Durch a do Valašských Klobouků na zmrzlinu. Ve čtvrtek čekalo na děti oficiální vyhlášení výsledků olympijských disciplín jak týmových, tak také disciplín jednotlivců. Medaile, diplomy, ceny a nové týmové čelenky předávali samotní řečtí Bohové. Každému týmu hrála státní hymna, opět se předávala pochodeň s olympijským ohněm a nakonec nemohla chybět afterparty, na které to děti pořádně rozjely :-D

V pátek se předávalo dalších několik desítek diplomů a cen. Děti nás velmi potěšily jízdou na kole – téměř všechny zvládly vyjet i několikrát kopec dlouhý 3,7 km s převýšením téměř 300 m, ty ostatní zvládly dovednostní jízdu na kole, která vedla i nezpevněným terénem v lese. Za jízdu a dovednosti na kole tedy získali ocenění všichni, stejně jako za zvládnutí celého soustředění, za což děti dostávaly kromě cen i originální diplomy se společnou fotografií všech účastníků soustředění. Další diplomy děti dostávaly za krásný úklid pokojů, i prasátkový diplom za nejvíc neuklizený pokoj :-D Dále za masky na karneval, rychlé vyjetí kopce,… a spoustu dalších.

Energii v těle jsme doplňovali výborným jídlem, na kterém jsme si pochutnávali ráno odpoledne i večer.

Strávili jsme společně týden v krásné přírodě, bez roušek a bez mobilů, program jsme měli téměř nepřetržitě po celý den – natrénovali jsme, stmelili kolektiv, vyčistili hlavu a hurá na příměstské soustředění ve Zlíně :-)

Fotky a videa najdete v galerii na webu

Odkaz na jednotlivé příběhy zveřejňované každý den na sociálních sítích zde: Příběhy • Instagram

Soustředění Královec 2021
Zpět