České Budějovice 31.10.-2.11.2014

Ač holky neobsadily zrovna první příčky, hodnotila bych závody, jež se konaly v sobotu 1. listopadu 2014 v Českých Budějovicích, kladně. Jsem na jejich výkony hrdá. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všechny ze cvičební plochy odcházely se vztyčenou hlavou a úsměvem na rtech, protože si sestavu užily. Jak se říká „ Každý krok je buď úspěch, nebo zkušenost.“

Tímto dnem jsme vyzkoušely závodit ve třetí rozdílné aerobické soutěži v ČR, a to FISAF (The Federation of International Sports, Aerobics and Fitness ). Požadavky pro každou z nich se liší např. v čase, po který trvá sestava, v počtu prvků, které obsahuje, ve cvicích, které obsahovat nesmí,…. Bohužel aerobik je sport, který je hodnocen spíše subjektivně, když ho srovnáme třeba se sprintem, kde je výkon jasně dán časem. V aerobiku se stává, že vyjádření rozhodčích nám může připadat nejasné až nespravedlivé (Někdy tomu tak bývá, ale na to se vymlouvat nebudeme). My se ovšem nevzdáváme a budeme dělat vše proto, aby odvedená práce na trénincích byla co nejdříve doceněna.
Věřím, že někteří rodiče mohou být z výsledků zklamaní ba i naštvaní. Přece jen dávají nemalé částky za své ratolesti, aby se pak mohli pyšnit jejich úspěchy. Ale je potřeba si uvědomit, že v dětském věku není důležité vyhrávat, mnohem významnější pro děti je, aby si cvičení užívaly, a aby to, co dělají, dělaly proto, že je to baví, a ne pro medaile (i z hlediska pedagogického).
Na závěr bych chtěla říct, že jsem si své první závody, jako asistent trenéra, velice užila a těším se na další. Funkce kuchaře (kterou jsem nezastávala poprvé), průvodce i „pronajímatele“ mi taky sedly. Děvčata neumřela hladem, nezabloudila, i když s Bludným kamenem na náměstí Přemysla Otakara II. si zahrávala, ani se nebojím říct, že se dobře vyspala.

Mladší ze sester Jüngerových,
Kristýna

Peťa:
Doufám, že si holky celý výlet užily :-) V pátek měly některé z nich možnost poprvé cestovat autobusem STUDENT AGENCY, kde pouze kvůli našim dětem pouštěli dětské filmy a pohádky, což hodnotím velice kladně. Odpoledne jsme si udělaly procházku po Českých Budějovicích, navštívily jsme krásně osvětlené náměstí s Černou věží a na přání holek i pěkné dětské hřiště. Obě noci děti strávily v bytě, kde bydlí Kikina spolu s dalšími studenty. Tímto jim děkujeme za poskytnutí příjemného ubytování a Kikině i za přípravu jídel pro holky :-) V neděli jsme v Brně navštívily výstavu BODIES, kde nám byla přidělena milá a sympatická průvodkyně, která přizpůsobila výklad našim holkám a hodně je toho naučila. Všem se nám výstava moc líbila.

Fotky a videa najdete v galerii

 

Závod České Budějovice 1.11.2014 20141102_13424920141031_183337
Zpět