Soustředění Permoník

Máme za sebou i druhé letošní soustředění, tentokrát ve stylu cesty kolem světa.

V neděli jsme obdrželi cestovní pasy a harmonogram na celý týden. Začínali jsme v ČR, proto večer patřil tradičním táborákovým písničkám. Kromě toho jsme poznávali vlajky, hlavní města a poslouchali písničky v cizích jazycích a snažili se uhádnout, co že je to za řeč.
V pondělí jsme přistáli v Asii. Ráno jsme v Indii procvičili „pozdrav slunci“ a snažili se přeložit indickou hymnu. Odpoledne jsme v Japonsku vyzkoušeli sumó, zahráli si na gejši a naučili se jíst rýži hůlkami. Na kole vyjela jedna část na Kyčerku, kde se sklouzla na nové dlouhé skluzavce, druhá část odpoledne vyjela na kole na rozhlednu Miloňová.
Úterý jsme strávili v Austrálii. Zahráli si na klokany a koaly, vyzkoušeli, jaké je to být protinožcem, snažili se přelstít psa dinga a celý den se hledala koala Květa. Kromě toho dopolední skupinka vystoupala na kole téměř na Soláň a odpolední na Kohútku.
 Třetí den soustředění jsme strávili v Evropě. Dopoledne jsme se vydali pěšky na Kohútku a překročili hranice se Slovenskem, po obědě jsme v Řecku plnili olympijské disciplíny a po nich se ve Francii účastnili triatlonu. Mezitím jsme stihli i „čaj o páté“ v Anglii, ke kterému nechyběla sušenka. Ve Francii jsme zůstali i po večeři, kdy jsme se snažili o útěk z Bastily a udělali modní přehlídku, pro Francii typickou.
Ve čtvrtek ráno jsme pašovali z Mexika kávu, kukuřici a tequilu, večer oslavili svátek oslů a stihli i karneval v Riu, kde jsme se naučili společný světový tanec. Po jednodenní pauze jsme opět nasedli na kolo, maloši jeli ke studánce Zlatnica, starší holky na Třeštík a odtamtud pěšky na rozhlednu Čarták. Večer proběhla dětmi vyžádaná stezka odvahy .
V pátek nám zbývalo navštívit už jen Afriku. Ráno ještě před snídaní jsme zatančili společný tanec a naskákali do bazénu. Po snídani jela většina z nás naposled na kolo, téměř až k Soláni. Bohužel z důvodu špatného terénu nešlo vyjet až nahoru, takže jsme skončili pod vrcholem. Po obědě následovalo závěrečné oceňování, při kterém bylo rozdáno více než 200 diplomů a cen (úklid pokojů – Popelky a prasátka, karneval, razítka, soutěž družstev, kolo, stezka odvahy, zvládnutí soustředění, triatlon, olympiáda) a k tomu 43 certifikátů, které potvrzovaly vykonání cesty kolem světa za pouhých 6 dní. Celý týden jsme dřeli, ale kompenzovali jsme to spoustou her a zážitků, každodenním bazénem a skvělou partou. Za rok to bude velkolepé, už se moooc těšíme :-)
Děkujeme všem rodičům, kteří dodali pro děti svačinky a odměny (p. Daňková mlíčka, p. Polanská diplomy a blumy, p. Červinková pitíčka)
Fotky najdete v galerii
Soustředění Permoník 8/2022
Zpět