Důležitost soustředění

Letní soustředění jsou pro děti velmi důležitá a bohužel si to rodiče mnohdy neuvědomují.

Jak jsme již avizovali v lednu, obě soustředění jsou pro závodníky jako každý rok povinná. Jednak jde o stmelování kolektivu,  zlepšování fyzické kondice, ale také je potřeba trénovat na podzimní závody, které jsou hned v září.  Po měsíci a půl volna není jednoduché se do cvičení opět dostat a sestavy na podzimní závody znovu secvičit.

Každý rok je to stejné – červenec volný, srpen trénujeme. Kdo ze závodníků se účastnit nebude, nebude na podzim zařazen do závodních sestav a nové sestavy se musí doučit mimo tréninky. Pak to totiž vypadá tak, že ty děti, které poctivě chodily, musí doučovat ty děti, které netrénovaly (což je nebaví a nechceme jim to znechucovat!) a tím pádem nemůžeme trénovat dál a ještě na to doplácí všichni ti (těch je většina), kteří se snaží a makají, protože v době svého tréninku nepracují sami na sobě, ale učí ty, kteří nechodili. Bavili jsme se o tom i s odborníkem, že doba na nabírání kondice je právě v létě, kdy je na to čas a rodiče si vůbec neuvědomují váhu soustředění. Zde bych ještě zmínila všechny kluby a sporty kolem, kde mají pravidla mnohem přísnější. Také bych chtěla upozornit, že sestavy se prostě tvořit a trénovat v neúplném počtu nedají.

Neberte to jako náš nějaký rozmar, ale nechceme, aby na to doplácely děti, které v srpnu opravdu trénují a je to vůči nim i jejich rodičům nefér. Je na každém, zda chce závodit a věnovat tomu čas.

 

Holky jsou TÝM, a všichni by k tomu tak měli přistupovat.

 

Děkujeme za pochopení :-)

_MG_1045_foto_Jiří_Balát
Zpět